اجرای عایق حرارتی

اجرای عایق حرارتی

بشر از سال های دور همیشه در فکر محافظت خود در برابر گرما و سرما بوده است و در آثار بجا مانده در شهرهای مختلف این موضوع به خوبی مشهود است . دیوار های عظیم کاهگلی و یا استفاده از باد شکن ها  در مناطق گرمسیر و یا موارد دیگر از این دست همگی به خوبی نشان دهنده  دغدغه انسان دیروزی بوده است .

 


تعریف عایق حرارتی :

اصولا به هر روشی که از تبادل گرما و سرما محیط بیرونی به محیط داخلی جلوگیری نماید عایق حرارتی گفته می شود . عامل تبادل گرما وسرما وجود اختلاف دما بین محیط بیرونی وداخلی است و هوای گرم از محیط هایی که دمای بالاتری دارند به محیط هایی که از دمای پایین تری برخوردارند انتقال می یابد .

انتخاب عایق حرارتی

انتخاب عایق حرارتی به چند عامل وابسته است ، عوامل نوع کاربری محیط ، دمای محیط، ایمنی عایق ، دوام عایق ، شرایط محیطی و قیمت آن بستگی دارد. ضخامت عایق انتخاب شده باید به گونه ای باشد که از پرت انرژی جلوگیری نماید . انتخاب نوع عایق به پارامترهای زیادی در ارتباط است  مسلما برای داشتن یک عایق سرما نمی توان از پشم سنگ که در برابر گرما مقاومت بسیار بالایی دارد استفاده کرد . و یا در محیط های که دارای رطویت بسیار بالا و عوامل خورنده است استفاده از عایق هایی جز عایق های پلیمری مناسب نمی باشد .

انواع عایق حرارتی

اصولا عایق های حرارتی به دو دسته پایه معدنی و پایه آلی تقسیم می شوند ، از شاخص ترین عایق های حرارتی پایه معدنی می توان به پشم شیشه ، پشم سنگ ، پرلیت و پوکه معدنی نام برد و از عایق های پایه آلی غیر شیمیایی نیز می توان به تخته های فیبری ، چوب پنبه پرس شده و از مواد شیمیایی نیز بخش عمده ای از آن پلیمر ها محسوب می شوند می توان به پلی اورتان ها ، پلی اتیلن ها و پلی استایرن ها اشاره کرد .

بهترین عایق حرارتی

از دید کارفرمایان و سازندگان و همچنین کارشناسان ، بهترین عایق باید دارای حداقل حداکثر دوام ، حداقل اتلاف انرژی ( یا انتقال حرارتی ) ، بیشترین کارایی با توجه به شرایط دمایی محیط و نوع کاربری و حداقل ضخامت و همچنین همزمان نیز عایق صدا هم باشد .

استفاده از عایق های پلی اورتانی ، پلی اتیلنی و پلی استایرنی به گفته اکثر کارشناسان از بهترین نوع عایق به شمار می رود . که دارای طول عمر بالا ، مقاوم به رطوبت و عوامل شیمیایی ، حداقل انتقال حرارتی با حداقل ضخامت می باشد .

شرکت پل برج با  داشتن نمایندگی محصولات شرکت EPAFLEX   ایتالیا آماده اجرای انواع پروژه های اجرای فوم حرارتی و صوتی میباشد . علاوه بر این محصول انواع عایق های پلی استایرنی و پلی اتیلنی حبابدار انعکاسی نیز تامین و اجرا می نماید .


نظرات 0


ارسال نظر:

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.