تحلیل و بررسی کفپوش اپوکسی و تفاوت آن با سنگ و سرامیک

تحلیل و بررسی کفپوش اپوکسی و تفاوت آن با سنگ و سرامیک

در مقالاتی که پیش از این در این وب سایت منتشرکردیم به صورت کامل در ارتباط با کفپوش اپوکسی صحبت کردیم. همچنین مطالبی را در خصوص شیوه اجرای کفپوش اپوکسی و انواع آن ارائه نمودیم. در این مقاله می خواهیم به تحلیل و بررسی کفپوش اپوکسی و تفاوت آن با کفپوش های سنگ و سرامیک بپردازیم.

تحلیل و بررسی کفپوش اپوکسی  و تفاوت آن  با سنگ و سرامیک 

کفپوش های سنگ و سرامیک از گذشته های دور تا کنون بسیار مورد اسیتفاده قرار می گرفته و در کنار زیبایی چشم گیر و لوکس بودن معایبی نیز داشته است که همین معایب موجب شده است تا کفپوش های دیگری از جمله کفپوش اپوکسی مورد توجه قرار بگیرند.

معایب کفپوش های سنگ و سرامیک

 • درسطوحی که با کفپوش  های سنگ و سرامیک پوشیده شده، درز هایی وجود دارد که فضای بسیار خوبی برای تجمع آلودگی ها است. در مقابل کفپوش اپوکسی بصورت یک پارچه و انتی باکتریال میباشد و همین یکپارچه گی کار نظافت را بسیار راحت تر کرده است.

 

 

 • یکی از ویژگی نه چندان جالب کف پوش های سنگ این است که جاذب آب هستند و همین عامل موجب می شود که به مرور زمان  شکننده شده و یا جرم و کثیفی را به خود جذب کنند و در نهایت طول عمرشان بسیار کم شود. درمقابل عمر مفید کفپوش اپوکسی حدود 20سال  است .

 

 

 

 •  قیمت  کفپوش  سنگ بسیار بالاتر از سایر انواع کفپوش هاست به عنوان مثال  در پروژه ی اجرای کفپوش سنگ، سنگ معمولی  متری 80 هزار تومان و دستمزد اجرا متری 15تا 20 هزار تومان میباشد که تقریبا هر متر با هزینه های جانبی حدود 120هزار تومان براوردمی شود .درصورتی که قیمت تمام شده کفپوش اپوکسی با بهترین کیفیت متری  90 هزار تومان اجرا میگردد.
 
 • اجرای کفپوش سنگ و سرامیک موجب می شود وزن نهایی ساختمان افزایش پیدا کند. چرا که در این کفپوش ها  زیر سازی،  ملات ماسه و سیمان است. •  در سنگ و سرامیک تنوع طرح و رنگ بسیار محدود است در صورتی که در کفپوش اپوکسی طراحی بسیار متنوع است.معایب نام برده شده موجب شده است که در بسیاری از اماکن که در بخش بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد ،کفپوش اپوکسی جایگزین بسیار خوبی برای کفپوش سنگ و سرامیک است.

اماکنی که معمولاً از کفپوش اپوکسی استفاده می‌کنند

 • اماکن مسکونی
 • مراکز لوکس تجاری
 • هتل‌ها
 • فروشگاه و مرکز تجاری
 • استودیوهای تلویزیونی
 • مراکز مستعد داشتن کفپوش لوکس شیک و دکوراتیو
 • پارکینگ‌های عمومی
 • کارخانه‌ها و تولیدی‌ها
 • ورزشگاه‌ها و زمین‌های ورزشی

اما به جز مواردی که تا کنون اشاره شده است اجرای کفپوش اپوکسی مزایای دیگری نیز دارد که خالی از لطف نیست به آنها نیز اشاره کنیم.

·        بهبود ایمینی در محل کار : کفپوش اپوکسی مقاوم در برابر لغزش و غیرقابل اشتعال می‌باشد . علاوه بر این براق بودن آن می‌تواند روشنایی محیط را ۳۰۰درصد افزایش دهد.

·        تحمل تأثیرات ترافیک بالای : سیستم کفپوش اپوکسی با تنوع طرح و رنگ برای مناطق ایمینی و مناطق ترافیک و رفت‌وآمد لیفتراک و مناطق کار و همچنین کاهش سایش در وسایل نقلیه حمل‌ونقل موجب حرکت سریع مواد می‌شود که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.

·        سازگار با محیط زیست : کفپوش اپوکسی جزء مصالح ساختمانی غیر سمی است و سازگار با محیط زیست برای شرکت‌های علاقه‌مند به محیط زیست یک انتخاب عالی است.

·        مقرون‌به‌صرفه بودن : کفپوش اپوکسی پس از نصب و اجرا سطحی بادوام و سخت ایجاد می‌کند که نیاز به نگهداری کمی دارد و هزینه‌های شرکت را پایین می‌آورد.

·        ضریب مقاومت بالای حرارتی : که بین منفی ۴۰تا مثبت ۱۲۰درجه سانتی گراد می‌باشد.

 

در این مقاله سعی کردیم تا با مقایسه ای کوتاه اما کاربردی مزایای  اجرای کفپوش اپوکسی را در اماکن مختلف بیان کرده و شما را نسبت به معایب کفپوش های قدیمی تر آگاه کنیم.


نظرات 0


ارسال نظر:

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.