آشنایی با پوشش ضد خوردگی پلیمری فلوئور

آشنایی با پوشش ضد خوردگی پلیمری فلوئور

همانطور که می دانید پوشش ضد خوردگی آنهم از نوع پلیمری در صنایع نفت و شیمیایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل این اهمیت این است که پوشش های ضد خوردگی میتوانند شرایط دمایی و خوردگی بالا را در طولانی مدت  تحمل کنند و سطح زیرین خود را از آسیب های احتمالی ناشی از مواد خوردنده حفظ کنند همین عامل به تنهایی دلیل بر اهمیت بسیار زیاد این پوشش هاست.                                                                                                                                              

آشنایی با پوشش  ضد خوردگی  پلیمری فلوئور

یکی از نمونه پوشش های پلیمری ضد خوردگی پوشش ضد خوردگی  فلوئور پلیمر میباشد. این پوشش پلیمری از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و همین عامل موجب شده تا یکی از کاربردی ترین انواع پوشش ضد خوردگی تلقی شود.  یکی از مهم ترین مزیت های پوشش  فلوئور مقاومت آن در دماهای بالا است و نسبت به سایر پوشش ها اختلاف آستانه تخمل بسیار بالاتری داردبه گونه ای که گفته شده است فلوئورها میتوانند تا دمای حدود ۲۶۰درجه را تحمل نمایند.

ساختار پوشش ضد خوردگی فلوئور پلیمر

در ساختار پوشش ضد خوردگی فلوئور عنصری یه نام عنصر F وجود دارد که موجب پایداری فلوئور می شود،به گونه ای که گفته شده ساختارفلوئور، بیشترین پایداری را در میان ترموپلاستیک ها دارد.

شیوه اجرای پوشش ضد خوردگی فلوئور

پوشش های ضد خوردگی پلیمری فلوئور هم  میتوانند به صورت پاششی اجرا شوند و هم به صورت ورق روی سطح مورد نظر چسبانده شود. همچنین دیده شده است که فلوئور ها  به صورت تیوب استفاده شده اند و برای مواردی همچون مخازن اسید و یا وان های مورد نیاز برای آبکاری کاربرد داشته اند.

کاربرد پوشش ضد خوردگی فلوئور

اگر بخواهیم تمامی کاربرد های این نوع پوشش ضدخوردگی پلیمری را توضیح دهیم از حوصله این مطلب خارج است آن هم به علت کثرت تعداد کاربرد ها به همین جهت در این بخش به تعدادی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

یکی از رایج ترین کاربرد های  پوشش ضد خوردگی فلوئور استفاده از آن در ساخت و یا پوشش حوضچه های اسید و وان های آبکاری است. علاوه بر این فلوئور ها کاربرد های گسترده ای در پوشش، لوله و اتصالات با شرایط عملکردی تا سقف ۱۲۰درجه ساتیگراد را دارا می باشند. نکته قابل توجه در انتخاب فلوئور ها این است که بدانید  کمپانی های  جورج فیشر، آگرو و سیمونا از پرچمداران این صنعت هستند.پس هنگام خرید به برند محصول خریداری شده خود بسیار توجه کنید.

تولید پوشش ضد خوردگی فلوئور پلیمر

این پوشش ضد خوردگی  فلوئور پلیمر به صورت ورق یا تیوب و در ضخامت های مختلف تولید شده و میتوانند به راحتی و با استفاده از میلگردهای جوش همجنس خودشان و به کمک دستگاه، جوش داده شوند. با توجه به اینکه چسباندن ورق های PVDF یا ورق های PFA یا ورق های ECTFE و غیره به سطوح زیر بسیار مهم می باشد، شرکت هایی مانند آگرو اتریش و سیمونای آلمان، اخیرا به ارائه ورق ها و تیوب ها با لوله هایی با سطح اصلاح شده یا الیاف دار شده کرده اند که در نهایت سبب سهولت چسبندگی بین سطح و فلئورو پلیمر ها را ایجاد میکنند. روش های دیگری همچون روش اتصال توسط پیچ  یا فیکس پینت از دیگر روش هایی است که برای چسباندن پوشش فلوئور پلیمر بر روی دیواره های ضخیم مخازن یا حوضچه های بتنی به کار برده میشود.

ارائه این مقاله آموزشی توسط شرکت پل برج با هدف افزایش آگاهی همراهان همیشگی وب سایت انجام شده است. امیدواریم توانسته باشیم در راستای علم آموزی شما گامی موثر برداشته باشیم.


نظرات 0


ارسال نظر:

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.