برای حمام و سرویس بهداشتی چه کفپوشی مناسب تر است؟

برای حمام و سرویس بهداشتی چه کفپوشی مناسب تر است؟

در بحث آب بندی ساختمان و جلوگیری از نم زدگی و اثرات مخرب آن انتخاب کفپوش مناسب مخصوصا برای حمام و سرویس بهداشتی که یکی از آب خیزترین بخش های یک ساختمان به حساب می آیند بسیار حائز اهمیت است.در این مقاله می خواهیم شما را برای انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع کفپوش برای حمام و سرویس بهداشتی آگاه سازیم. اگر این مسئله بخشی از هدف شما برای جستجوی عبارت ,ورق پلی یوریا یا اجرای کفپوش اپوکسی بوده پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما باشید.

برای حمام و سرویس بهداشتی چه کفپوشی مناسب تر است؟

امروزه با پیشرفت صنعت دکوراسیون داخلی، طراحی دکور حمام و سرویس های بهداشتی نیز تبدیل به یکی از بخش های مهم در هر ساختمان شده است و همچنین دیگر نیازی نیست که به خاطر بحث عایق بندی محدود به چند نوع کاشی و سرامیک باشیم. در این مقاله ابتدا به معرفی انواع پوشش های موجود برای کفپوش حمام و سرویس بهداشتی می پردازیم و سپس بهترین و مناسب ترین آن را برمی گزینیم.

در انتخاب کفپوش برای حمام باید دو ویژگی و اصل مهم را در نظر گرفت : یکی توانایی جذب آب کفپوش و دیگری برخورداری از مقاومت لغزشی مناسب (به خصوص برای کف)

نکته ی دیگر آن است که کفپوش حمام و سرویس بهداشتی علاوه بر ضد آب بودن باید مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و رطوبت داشته باشد.

برای حمام و سرویس بهداشتی از جه کفپوش هایی می توان استفاده کرد؟

  • کف‌پوش‌های چوبی
  • کف‌پوش‌های چوب‌پنبه‌ای
  •  کاشی‌های سرامیکی
  • کاشی‌های شیشه‌ای بازیافتی
  • کف‌پوش‌های لینولئومی
  • کف‌پوش‌های موزاییک مرمری
  • کف‌پوش‌های سنگ‌ریزه‌ای
  • کف‌پوش‌های بتنی
  • کفپوش پلاستیکی pvc

 

هر کدام از کفپوش های نام برده شده مزایا و معایب خاص خود را داشته و بر حسب کاربرد و زیبایی و طرح و رنگ و قیمت شان می توانند انتخاب شوند. اما نکته حائز اهمیت این است که تمام کفپوش های نام برده شده دارای ویژگی ضد آب بودن و مقاوت بالا در برابر خوردگی و رطوبت و ضربات فیزیکی هستند.

معمول ترین کف پوش انتخابی برای حمام و سرویس بهداشتی که هم آب گریز باشد و هم زیبا و مقاوم همان کفپوش سرامیک است. اما با پیشرفت صنعت و تکنولوژی دکوراسیون به جز سرامیک کفپوش های مناسب دیگری نیز وجود دارد. ما در این مقاله می خواهیم مناسب ترین و بهترین کفپوش برای حمام و سرویس بهداشتی را متناسب با نسل امروز معرفی نماییم.

کدام کفپوش برای کف سرویس بهداشتی و حمام بهتراست ؟

میتوان مناسب ترین انتخاب  برای کفپوش حمام و سرویس بهداشتی را  کفپوش pvc معرفی نمود.یکی از نکات بسیار مهم در این انتخاب و همچنین  در استفاده از کفپوش های pvc به صرفه بودن و سهولت در نصب آن می باشد .

نکته دیگر حمل و نقل آسان و راحت و جابه جایی کفپوش های pvc است به عبارتی دیگر  کفپوش های پی وی سی را نسبت به کفش اپوکسی می توان به راحتی جابه جا نمود .

نکته بسیار جالب و حائز اهمیت دیگر تنوع بسیار بسیار زیاد در انتخاب طزح و رنگ کف پوش های pvc است به گونه ای که به جرعت می توان گفت پاسخگوی هر سلیقه ای هست.

و رنگ بندی کفپوش های pvc به دو بخش تیره و روشن تقسیم می‌شود .که هر کدام برای استفاده مشخصی طراحی شده است .

یکی دیگر از ویژگی های بسیار کاربردی و جالب کفپوش های pvc این است که میتوان سیستم گرمایشی را در زیر این کفپوش ها قرار داد و همین مورد یکی از مزایای مهم استفاده از کفپوش پی وی سی در حمام و سرویس بهداشتی می باشد.

در پایان و جهت تکمیل نمودن  مزایای استفاده از کف پوش های pvc نسبت به اجرای کفپوش اپوکسی برای حمام و سرویس های بهداشتی نسبت به سایر کف پوش ها می توان به قیمت مناسب آنها اشاره کرد.


نظرات 0


ارسال نظر:

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.