بررسی مشکلاتی که ممکن است برای کفپوش های اپوکسی پیش بیاید

بررسی مشکلاتی که ممکن است برای کفپوش های اپوکسی پیش بیاید

در مقالات پیشین در مورد مزایای استفاده از کفپوش های اپوکسی صحیت کردیم.اما همیشه از مزایا و ویژگی های خوب سخن گفتن هم نوعی بزرگ نمایی محسوب می شود و کار درستی نیست که معایب و مشکلات یک محصول را نادیده گرفت. امروز می خواهیم گامی فراتر رفته و به معایب و مشکلاتی که ممکن است پس از اجرای کفپوش اپوکسی برای آن پیش بیایید پرداخته و برای آن ها راه حلی ارائه نماییم.

بررسی مشکلاتی که ممکن است برای کفپوش های اپوکسی پیش بیاید

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در حین اجرا یا  پس از مدتی ممکن است برای  کفپوش های اپوکسی، خشک شده و یا حتی کفپوش های خیس اتفاق بیفتد مشکل شیری شدن یا ابر و بادی شدن آنهاست که علت آن می تواند وجود رطوبت در سطح بتون زیرین باشد. این مشکل اصولا در زمانی که پوشش در حال اجرا باشد و یا قبل از اینکه سطح کفپوش کاملاً خشک گردد بوجود می آید.

البته اجرای کفپوش اپوکسی به صورت غیر استاندارد به طور مثال اجرا در ضخامت های بسیار زیاد ( بالای 3میلیمتر) می تواند عامل بروز مشگل گریسی یا ابر و بادی شدن کفپوش های اپوکسی گردد.

حال اگر با چنین مشکلی مواجه شدیم راه و چاره چیست؟ چگونه می توان کفپوش شیری شده را مجددا به حالت طبیعی برگرداند.

ارائه راه حل برای مقابله با مشکلاتی که ممکن است برای کفپوش اپوکسی پیش بیاید

در صورتیکه سطح دچار مشکل شیری شدن شود و یا اینکه بدلیل رطوبت زیاد دچار تغییر فرم شود، می توان  کل سطح را  مجدداً توسط ساب الماسه تراش داده و در سدد کاهش رطوبت و رفع مشکل زیرسازی کفپوش برآمد و سطح زیر کار را به حالت استاندارد تبدیل کرد.  پس این می توان  مجدداً  کفپوش اپوکسی را  اجرا نمود.

همیشه هم علت شیری شدن سطح کفپوش اپوکسی ناشی از رطوبت نیس گاهی اوقات چربی بالا و کثیفی زیرکار نیز می تواند نقش مهمی در مشکلات کفپوش ایفا ک، صورتیکه سطح دارای چربی باشد میتوان سطح را با محلول شستشو داد و بوسیله تست کاغذ نیز از عدم وجود چربی اطمینان حاصل نمود.

روش تست چربی سطح با استفاده از کاغذ تمیز: بوسیله یک کاغذ A4  چند نقطه از سطح را با کاغذ تست کرده و در صورت جذب چربی بروی کاغذ سطح آلوده بوده و امکان اجرای کفپوش وجود ندارد.

علاوه بر مشکلات و عوامل ذکر شده عوامل دیگری نیز هستند که سبب باد کردن یا به اصطلاح دفورمه شدن کفپوش اپوکسی می شوند.در این قسمت از مقاله به بیان این مشکلات خواهیم پرداخت.

جه دلایلی موجب دفورمه شدن کفپوش اپوکسی می شوند؟

  •  مخلوط نشدن درست دو جزء
  • استفتده از مواد اولیه ی نامرغوب
  • وجود ترک در سطح زیزین
  • وجود الودگی در سطح زیرین کار
  • دقت و هنر نصاب 

مخلوط نشدن درست دو جزء

مخلوط رزین/ هاردنر: باد کردن سطح کفپوش، چسبنگی زیاد و صاف و مرتب نشدن خروجی کار ازجمله مشگلاتی هستند که پس از پایان اجرای کفپوش اپوکسی نمایان می شوند و دلیل عمده بروز آنها به خاطر ترکیب اشتباه رزین و هاردنر است:

– ترکیب اشتباه یا غیردقیق مقدار و اجزا
– بخوبی مخلوط نکردن مواد یا مخلوط نکردن بمدت کافی

خوب مخلوط و ترکیب نشدن اجزای تشکیل دهنده ی کفپوش اپوکسی و از همه مهمتر  عدم تنظیم سرعت میکسر می تواند عمل غیر یک نواختی کفپوش اپوکسی و در نهایت باد کردن سطح روی کار را به همراه داشته باشد.

استفاده از مواد اولیه ی نامرغوب

نه تنها در بحث اجرای کفپوش اپوکسی بلکه در تمام پروزه ها و کار ها استفاده از مواد نامرغوب پیامدهای ناخوشایندی در نتیجه کار به همراه خواهد داشت.عدم استفاده از مواد اولیه خوب و با کیفیت در پروسه ی تولید و اجرای کفپوش اپوکسی باعث ایجاد حباب در سطح کار خواهد شد.

وجود ترک در سطح زیزین

ترک خوردگی و غیر استاندارد بودن صافی زیر کار نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که می تواند کیفیت کار اجرای کفپوش اپوکسی را پایین بیاورد.

برای تمامی این مشکلات راه کار های بسیار خوب و ارزنده ای و جود دارد .شما دوستان می توانید با مراجعه وب سایت پل برج و مطالعه مقالات کاربردی  راه حل تمام این مشکلات را پیدا کنید. ما مجموعه تمام  تحقیق و پژوهش و تجربه های خود را در قالب مقالات آموزشی برای علاقه مندان ارائه داده ایم. 

وجود الودگی در سطح زیرین کار

آلودگی های بسیار زیاد مانند روغن و پاک نکرن آنها یکی از مهم ترین عواملی است که موجب میشود خروجی پروژه اجرای کفپوش اپوکسی موفقیت امیز نباشد.

دقت و هنر نصاب

کیفیت کار نصاب نیز در تمیز بودن کار نصب کفپوش های اپوکسی بسیار تاثیرگذار است. به عبارتی دیگر اگر تمام عوامل نام برده شده در این مقاله را با دقت تمام رعایت کنید اما از نصاب بی تجربه استفاده کنید در نهایت نباید منتظز ارائه یک کار تمیز و موفق از سوی او باشید.


نظرات 0


ارسال نظر:

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.